Turniej 1x1 dla Orlików - Wrocław

Kolejny turniej w formule 1x1 dobiegł końca. W dzisiejszym startowało aż 29 chłopców. Wszyscy uczestnicy to zawodnicy FC Wrocław Academy, więc turniej niemalże "rodzinny".
W gronie rywalizujących chłopców znaleźli się zawodnicy z rocznika 2003, 2004, 2005 oraz jeden z rocznika 2006. Liczną grupą przyjechali na zawody młodzi piłkarze z oddziału Zakrzów - żywiołowo dopingowała im spora grupa rodziców-kibiców.
Turniej odbył się na sali MCS przy ul. Poznańskiej 14 we Wrocławiu. Mimo większej ilości gości niż na pierwszym turnieju wszyscy jakoś się pomieścili.

Naszą grupę reprezentowali: Okulicz-Kozaryn, Lewandowski, Gajewczyk, Stefanowicz, Kiełbasiewicz, Wawrzyniak, Hnat, Łyszkiewicz, Kamiński oraz Rech.

W 1-szej fazie turnieju rywalizacja odbywała się w 6-ciu grupach po 5-ciu zawodników. Dwóch pierwszych z każdej grupy awansowało do fazy finałowej (12 zawodników). Chłopcy którzy zajęli dalsze miejsca rywalizowali w kolejnej fazie w trzech grupach o miejsca 13-18, 19-24 oraz 25-29.

Ostatecznie po ponad 5-ciu godzinach bardzo zaciętych pojedynków turniej wygrał bezapelacyjnie Dawid Matuszewski (2004 r.), który nie przegrał dzisiaj żadnego spotkania. Drugie miejsce wywalczył Jurek Zender (2004 r.) , który strzelił "złotą bramkę" w niezwykle wyrównanym i ciekawym meczu ze zdobywcą trzeciego miejsca Wiktorem Pietrzykiem (2003 r.) .
Słowa uznania należą się Danielowi Kiełbasiewiczowi, który zajął bardzo dobre 4-te miejsce w dzisiejszym turnieju! Gratulacje Daniel!

W grupie finałowej znaleźli się również Piotrek Gajewczyk (9 miejsce) oraz Andrzej Okulicz-Kozaryn (12 miejsce). Wszyscy finaliści otrzymali medale oraz pamiątkowe puchary (Prezes Stowarzyszenia Mane jest niezwykle hojny co nagrodzonym się bardzo podoba).
Chłopakom którzy zajęli dalsze miejsca również należą się gratulacje. Każdy dzielnie walczył - nie było odpuszczania!

Wszystkim uczestniczącym w turnieju zawodnikom wręczono oczywiście pamiątkowe dyplomy.
Przy okazji gorące podziękowania dla Bartka Kiełbasiewicza za pomoc przy wręczaniu dyplomów - lepiej i wdzięczniej nie zrobiłaby tego żadna modelka ;)

Należy również podkreślić, że turniej w formule 1x1 dostarcza wszystkim zawodnikom niezwykle intensywnych emocji - innych niż w klasycznych turniejach. Tutaj każdy jest odpowiedzialny za siebie. Każda stracona bramka i popełniony błąd bolą bardziej. Z drugiej strony każde zwycięstwo i strzelony gol dostarczają wielkiej satysfakcji. Zawody takie można uznać za jeden z bardzo ważnych etapów szkolenia młodego piłkarza - kształcenie CHARAKTERU!