Intensywne weekendowe granie - profesjonalna relacja

W mijający weekend zarówno chłopcy jak i rodzice nie mogli narzekać na brak emocji.

W sobotę odbył się pierwszy w tym roku halowy turniej dla rocznika 2005. W niedzielę mieliśmy okazję uczestniczyć w turnieju o rzadko spotykanej ale bardzo ciekawej formule 1x1. Obydwa turnieje zostały profesjonalnie zorganizowane przez Stowarzyszenie Mane, którego prezesem jest trener Marcin.
Krótkie relacje z obu dni będziecie mogli przeczytać w rozwinięciu artykułu.

Sobota - Turniej Mane Cup dla rocznika 2005
Wrocław ul. Przesmyckiego 10, Hala Sportowa Uniwersytetu Wrocławskiego

Kto był na hali ten wie - jedna z lepszych na jakich graliśmy. Duża hala z wydzielonymi trybunami dla kibiców oraz ze specjalnym sektorem dla organizatora oraz DJ-ów (podziękowania dla Marcina oraz Sebastiana za czynny udział w turnieju). W przedsionku znajdował się nieustannie oblegany sklepik ze słodyczami oraz kawą.
W zawodach uczestniczyło 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. W grupie A znalazła się pierwsza drużyna FC Wrocław Academy razem z Kiełczów Academy, Śląsk Wrocław II oraz Olimpiakos Żerniki Wrocławskie. W grupie B natomiast grała druga nasza drużyna wraz ze Śląskiem Wrocław I, NKS Start Namysłów oraz Oratorium Środa Śląska.

Mecze trwały 12 minut - składy 5-cio osobowe (bramkarz + 4 zawodników w polu).

W pierwszej fazie turnieju wyłoniono po 2 pierwsze drużyny z każdej grupy, które trafiły do finałowej grupy walczącej o miejsca 1-4. Pozostałe drużyny walczyły w drugiej grupie o miejsca 5-8. Z grupy A awansowały Kiełczów Academy oraz FCWA I. Z grupy B przeszedł Śląsk Wrocław I oraz Oratorium Środa Śląska.
Nasza druga drużyna walczyła o miejsca 5-8.

FC Wrocław Academy I jako jedyna drużyna w grupie walczącej o 1-sze miejsce wygrała obydwa mecze! Ostatecznie zajęliśmy jednak drugie miejsce w grupie jak i w całym turnieju! Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jędrzej Hnat, który zdobył tytuł Najlepszego Zawodnika turnieju oraz był bliski zdobycia tytułu Króla Strzelców (przegrał w rzutach karnych z zawodnikiem Kiełczów Academy).
FCWA II skończyła turniej na 8 miejscu.

Chłopcy ogromne gratulacje za walkę do końca!

Mecze I fazy:

FCWA I - ŚLĄSK I 1:0
ŚLĄSK II - FCWA II 2:1
OLIMPIAKOS - NAMYSŁÓW 2:0

FC Wrocław Academy I (stroje Patrick)
Kadra: Okulicz-Kozaryn, Kiełbasiewicz, Kamiński, Tokarski, Hnat, Łyszkiewicz, Pietrzyk, Gajewczyk, Kwiecień
Bramki: Hnat x 5, Łyszkiewicz x 2, Okulicz-Kozaryn

FC Wrocław Academy II (stroje Saller Czerwone)
Kadra: Stefanowicz, Lewandowski, Rech, Zender, Stasiak, Gruszczyński, Tobias, Sawiłow, Oli, Wawrzyniak
Bramki: Stefanowicz, Sawiłow

Niedziela - Turniej 1x1 dla rocznika 2005
Wrocław ul. Poznańska 14, Hala Sportowa MCS

To nasz pierwszy turniej w tej formule. W zasadzie przed przyjazdem nie wiedzieliśmy czego się spodziewać.
Zawody odbyły się na niewielkiej kameralnej salce wielkością mniej więcej przypominającą salę w szkole na Sycowskiej. Boisko podzielono na dwa mniejsze z małymi bramkami. Mecze (2 x po 1 minucie) odbywały się jednocześnie na obydwu boiskach.

W turnieju uczestniczyło 22 zawodników (1 z Kiełczów Academy, 1 z PKS Łany, reszta od nas).

Chłopcy podzieleni byli na 4 grupy i grali w ramach grupy każdy z każdym. Mecze dostarczały chłopakom niesamowitych emocji - były okrzyki radości, łzy oraz złość. Działo się! Oprócz niezwykle pasjonujących pojedynków chłopcy zajęci byli również wspinaniem się na stertę materacy oraz handlowaniem kartami piłkarskimi.
Spora była też grupa kibiców-rodziców, którzy dzielnie wytrzymali cały turniej mimo niewielkiej liczby miejsc siedzących :)
Z każdej grupy dwóch najlepszych zawodników awansowało do dwóch grup finałowych - reszta podzielona została również na grupy walczące odpowiednio o miejsca 9-12, 13-16, 17-22. Po niemalże 5-ciu godzinach zmagań wyłoniono najlepszych zawodników. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, zawodnicy z miejsc 1-8 otrzymali medale a najściślejsza czołówka również puchary.

Miejsca 1-8 zajęli:

1 miejsce: Jan Gonkiewicz (z Kiełczów Academy)
2 miejsce: Andrzej Okulicz-Kozaryn
3 miejsce: Piotr Gajewczyk
4 miejsce: Patryk Lewandowski
5 miejsce: Kuba Stefanowicz
6 miejsce: Daniel Kiełbasiewicz
7 miejsce: Jan Wawrzyniak
8 miejsce: Jędrzej Hnat

Gratulacje należą się wszystkim za wolę walki oraz ogromne serce jakie każdy włożył w dzisiejszy turniej!