O Klubie

rok założenia: 2004
barwy klubu: niebiesko-czerwono-żółte
oficjalna strona internetowa: fcwroclaw.pl

Klub posiada Certyfikat Młodzieżowego Centrum Sportu nadany przez Urząd Miejski Wrocławia oraz umowę na prowadzenie grup szkolenia podstawowego w piłce nożnej podpisaną również z Urzędem Miejskim Wrocławia.

Logo aktualne          Logo poprzednie
Logo FC Wrocław Academy

GENEZA POWSTANIA
Osoby posiadające doświadczenie i wykształcenie menedżersko-trenerskie znalazły zrozumienie u Rodziców dzieci rozpoczynających przygodę z piłka nożną. Brak zrozumienia poniższych celów działalności przez osoby zarządzające największymi stowarzyszeniami kultury fizycznej w piłce nożnej we Wrocławiu, w których była wówczas większość naszych zawodników i dzieci, zmusił nas do założenia odrębnego stowarzyszenia.
To również dzięki Wam ono powstało…

CELE DZIAŁALNOŚCI
1. Udział dzieci w zajęciach sportowych w stworzonych optymalnych warunkach - najlepszych we Wrocławiu.
2. Przygotowanie młodych zawodników do profesjonalnego uprawiania Piłki Nożnej.
3. Stworzenie alternatywy dla istniejących form szkolenia piłkarskiego we Wrocławiu w celu osiągnięcia maksymalnego efektu w postaci zasilenia zespołu ligowego naszymi wychowankami.
„Najważniejszym celem jest optymalna stymulacja indywidualnego rozwoju zawodnika, a nie wygrany kolejny ligowy mecz … liczy się każdy trening, tydzień, miesiąc. Każdy zmarnowany dzień opóźnia dotarcie do celu, zmarnowany miesiąc oddala nas od celu…”
(M. Reklewski - Założyciel Klubu)

NAZWA KLUBU
FC WROCŁAW ACADEMY - od lipca 2008
UKS Szkółka Piłkarska Wrocław - od września 2004 do czerwca 2008.
Nazwa medialna od marca 2005 do Października 2007 - UKS Szkółka Piłkarska Wiko Wrocław

Więcej informacji na oficjalnej stronie klubu.

Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
1dc7176bb84576e8868c31c19a6de1486ec213de
Przepraszamy. Wystąpił błąd naszego serwera