Ostatni sparing na dworze w tym sezonie

W niedzielę 17.11.2013 przy temperaturze zaledwie 2 stopni powyżej zera rozegraliśmy ostatni w tym sezonie mecz sparingowy na dworze. Naszym przeciwnikiem była drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Oleśnica.

Mecz został rozegrany na bardzo ładnym (wyjątkowo zielonym) boisku typu orlik przy II Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy. Temperatura nie rozpieszczała - narzekaliśmy jednak tylko my - rodzice. Chłopcy najwyraźniej nie zauważali że jest bardzo zimno :)

Do Oleśnicy przyjechaliśmy około godziny 10:00. Mecz rozpoczął się o 10:15. Rozegraliśmy 6 części po 15 minut każda. Kadra zdecydowanie mniej liczna niż wczoraj - na sparingu stawiło się 12 zawodników. Graliśmy w czarno-zielonych strojach Patricka + dodatkowe okrycia ocieplające w wielu ciekawych kombinacjach.

W przeciwieństwie do sobotniego meczu zawodnicy FC Wrocław Academy zaczęli bardzo dobrze. Po pierwszych trzech częściach spotkania prowadziliśmy 6:1! Wydawało się już, że będzie to mecz "do jednej bramki". Później było troszeczkę gorzej. Gra się mniej kleiła i stała się bardziej chaotyczna. Pojedynek skończył się jednak bardzo korzystnym wynikiem 10:5 dla FC Wrocław Academy.

Weekend sparingowy możemy zdecydowanie uznać za udany. Chłopcy rozegrali sporo minut a trener Marcin mógł przetestować jak zawodnicy sprawdzają się na różnych pozycjach. Wiemy że wynik w przypadku sparingów ma drugorzędne (być może nawet i czwartorzędne) znaczenie ale 18:7 w dwóch meczach robi wrażenie i pozwala bardzo optymistycznie patrzeć na dalsze losy naszej drużyny :)

Chłopaki dziękujemy za emocje, walkę i wyraźny progres w grze.
Trenerze dziękujemy że tak fajnie idzie do przodu.
Podziękowania również dla wytrwałych Ultrasów - wiernych kibiców FC Wrocław Academy :) Zostawcie ślad po sobie - każdy komentarz poniżej bardzo mile widziany!

Kadra: Średzki, Kiełbasiewicz, Tokarski, Hnat, Kwiecień, Okulicz-Kozaryn, Kamiński, Stasiak, Puetz Oli, Puetz Tobias, Stefanowicz, Sawiłow
Bramki: Stefanowicz x4, Okulicz-Kozaryn x3, Hnat x2, Kamiński