1-sze i 3-cie miejsce na Turnieju Mane Cup dla rocznika 2005!

Hala sportowa przy ul. Przesmyckiego ponownie okazała się dla nas dzisiaj szczęśliwa. Obie drużyny zgłoszone do Turnieju Mane Cup rocznika 2005 zagrały bardzo dobre zawody. Ostatecznie pierwsza drużyna zajęła 1-sze a druga 3-cie miejsce! To był wspaniały prezent od chłopaków dla wszystkich Mam, Babć, Cioć, Koleżanek, Kuzynek, Dziewczyn i w ogóle wszystkich Kobiet!

Nie dość że dwie nasze drużyny "stanęły na pudle" to jeszcze zgarnęliśmy wszystkie cztery nagrody indywidualne! Najlepszym zawodnikiem został wybrany Jędrzej Hnat, najlepszym bramkarzem Jędrzej Kwiecień, królem asyst Szymon Pietrzyk i po dramatycznej dogrywce na rzuty karne królem strzelców został Jędrzej Hnat!

FCWA I
Skład: Kwiecień, Tokarski, Gajewczyk, Pietrzyk, Kamiński, Łyszkiewicz, Lewandowski, Hnat, Okulicz-Kozaryn
Bramki: Gajewczyk, Hnat x5, Łyszkiewicz x2, Pietrzyk, Okulicz-Kozaryn, Lewandowski

Pierwszy mecz dostarczył nam wszystkim niezwykłych emocji. Do spotkania z drużyną Sportingu Wrocław chłopcy przystąpili z zapałem i pewnością siebie. Nic nie wskazywało na to, że mecz potoczy się niezgodnie z ich oczekiwaniami. Niestety już po paru minutach przegrywaliśmy 0:2. Na szczęście dzięki bramkom Piotrka Gajewczyka i Miłosza Łyszkiewicza wróciliśmy do gry. W końcówce na prowadzenie wyprowadził nas Szymon Pietrzyk i ostatecznie wygraliśmy 3:2.

Drugi mecz ze Startem Namysłów był bardzo wyrównany. Dopiero w ostatnich sekundach po długim podaniu Szymona niemalże rzutem na taśmę bramkę na miarę zwycięstwa zdobył Andrzej Okulicz-Kozaryn.
Bardzo ważny był ostatni mecz. Z drużyną Football Academy Wrocław jeszcze nie udało nam się wcześniej wygrać. Początek spotkania był bardzo obiecujący. Nasi chłopcy przycisnęli przeciwników i nie pozwalali im wyjść z własnej połowy. Niestety mimo wspaniałej gry straciliśmy bramkę. Na szczęście jednak po paru minutach pięknym strzałem z lewej strony Jędrzej Hnat wyrównał na 1:1. Remis dał nam drugie miejsce i awans do grupy finałowej.

Drugą fazę turnieju zaczęliśmy od bardzo wysokiego zwycięstwa 4:0 nad własną drugą drużyną. Bramki strzelali Patryk Lewandowski, dwie Jędrzej Hnat oraz Miłosz Łyszkiewicz w ostatniej sekundzie. Drugi mecz również wygraliśmy - tym razem 2:1 dzięki dwóm bramkom Jędrzeja Hnata.
Ostatecznie pierwsza drużyna zajęła w turnieju pierwsze miejsce!

FCWA II
Skład: Zender, Tobias, Oliver, Stasiak, Sawiłow, Wawrzyniak, Rech, Stefanowicz, Średzki, Gruszczyński
Bramki: Oli, Stefanowicz x 2

Druga drużyna zagrała w pierwszej fazie turnieju tylko 2 mecze ponieważ Victoria Wałbrzych została zdziesiątkowana przez epidemię wszawicy i nie pojawiła się dzisiaj na zawodach. Mecze za to w tej grupie były dłuższe bo aż 16-to minutowe (w pierwszej grupie grano po 12 minut).

Pierwszym przeciwnikiem naszych chłopaków był Trik Sołtysowice. Już w pierwszej części meczu na prowadzenie wyprowadził nas Oli. Trik zdołał wyrównać ale na szczęście w bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej był dzisiaj Kuba Stefanowicz i celnym strzałem dał nam zwycięstwo 2:1! Drugi mecz był trudniejszy. Oratorium jest dość trudnym przeciwnikiem. Nasi chłopcy byli jednak dzisiaj w bardzo dobrej formie i skończyli mecz remisem 1:1 (bramkę strzelił Kuba Stefanowicz). Bardzo dobra postawa w obydwu spotkaniach dała chłopakom drugie miejsce w grupie i awans do grupy finałowej.

W drugiej fazie turnieju FCWA II przegrała wysoko z pierwszą drużyną 0:4 i zremisowała z Football Academy Wrocław 0:0. Remis ten jednak jest sporym wyczynem i za postawę podczas tego meczu należą się wielkie słowa uznania!
Ostatecznie druga drużyna skończyła turniej na bardzo wysokim trzecim miejscu! Mega gratulacje!

• Należy również zwrócić szczególną uwagę na nową jakość podczas dzisiejszego turnieju. Już nie sportową lecz organizacyjno-artystyczną. Podczas prezentacji drużyn, w przerwach między meczami oraz w trakcie rozdawania nagród i dyplomów z głośników dobiegały popularne utwory oraz utwory typowo piłkarskie - hymn Ligi Mistrzów oraz We are the Champions zespołu Queen! Za wprowadzenie tego urozmaicenia należą się słowa podziękowania dla Kaliny :)

• I jeszcze jedno. Chłopcy na koniec śpiewająco zatańczyli w kółku "Tak się bawi i wygrywa FC Wrocław!" Wprowadziliśmy do tego tańca dodatkowy element, który musimy jeszcze przećwiczyć. W oryginale wygląda to tak jak w minucie 9:18 na filmiku poniżej (radość piłkarzy ręcznych po zwycięstwie nad Białorusią na ME w styczniu tego roku). Chłopaki wygrają jeszcze parę turniejów i będzie to na pewno ciekawie wyglądało :)