Zwycięskie Słoneczne Sparingi

Z wielkim hukiem rozpoczęliśmy ten wiosenny sezon! Jest dobrze i zapowiada się, że będzie coraz lepiej. W sobotę pokonaliśmy drużynę Parasola Wrocław a w niedzielę pewnie wygraliśmy z zespołem Kolektywu Radwanice!

Sobotni sparing rozegraliśmy na orliku przy ul. Terenowej. Nasi chłopcy grali w niebieskich strojach. Ekipa Parasola wystąpiła na czerwono. Graliśmy 7 zawodnikami (6+1). Cały mecz złożony był z czterech 25 minutowych części.
Nasza drużyna podzielona była na dwa składy (FCWA I i FCWA II) - każda rozegrała po dwie 25 minutowe połowy.
W sobotnim spotkaniu udanie zadebiutowali nasi nowi zawodnicy - Hubert Adamowicz, Kuba Michalczyk oraz Mikołaj Gołojuch.

Drużyna Parasola była zawsze dość trudnym przeciwnikiem. 22.09.2013 w jesiennej edycji turnieju Deichmann przegraliśmy 0:2. Parasol grał wtedy jako Szwecja. Wcześniej również stoczyliśmy z nimi pojedynek lub dwa, które były dość wyrównane jednak ze wskazaniem na przeciwników. Wczorajszy sparing pokazał, że ciężkie treningi naszych chłopaków nie poszły na marne. Byliśmy w moim odczuciu drużyną lepszą. Parasol grał licznymi podaniami jednak technicznie to FC Wrocław było ekipą zdecydowanie lepiej wyszkoloną - w indywidualnych pojedynkach przeważaliśmy.

Mecz skończył się wynikiem 7:6 dla FC Wrocław Academy:
1. 2:2 - FCWA I
2. 0:0 - FCWA II
3. 4:1 - FCWA I
4. 1:3 - FCWA II

Bramki zdobywali: Okulicz-Kozaryn x3, Łyszkiewicz x 2, Hnat, Kwiecień

Na niedzielny sparing wybraliśmy się na wycieczkę "za miasto" - do Radwanic. Ten teren jest dla nas szczególnie szczęśliwy. Graliśmy tu już trzeci raz. W zeszłym roku pierwsza drużyna wygrała tutaj turniej, który rozegrany był na trawiastym boisku. Z Kolektywem graliśmy w tym miejscu około roku temu mecz sparingowy i wygraliśmy bardzo wysoko. Z drużyną z Radwanic spotkaliśmy się również na turnieju DZPN na Stadionie Olimpijskim 20.10.2013. Wygraliśmy wtedy tylko 1:0.
Dzisiaj podobnie jak wczoraj okazało się, że myśl szkoleniowa trenera Marcina idzie w dobrym kierunku. Zarówno pierwsza jak i druga drużyna spisały się znakomicie, mimo iż grę utrudniały nieczyste zagrania i odzywki przeciwników.
Graliśmy dwoma składami tak jak wczoraj w ustawieniu 6+1. W sumie rozegrano 6 części - każda po 15 minut. Nasza drużyna na czerwono - przeciwnicy na niebiesko.

Mecz skończył się wynikiem 7:3 dla FC Wrocław Academy:
1. 0:0 - FCWA II
2. 2:1 - FCWA I
3. 1:1 - FCWA II
4. 3:0 - FCWA I
5. 0:1 - FCWA II
6. 1:0 - FCWA I

Bramki strzelali dzisiaj: Kiełbasiewicz x 3, Łyszkiewicz x 2, Tokarski, Rech

Gratulacje dla drużyny oraz trenera. Weekendowe sparingi dostarczyły nam wszystkim wspaniałych emocji i zapowiadają ciekawy sezon 2014!