4 miejsce na turnieju w kategorii Orlik

W niedzielę 16.02 w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego 43 we Wrocławiu odbył się turniej w kategorii Orlik (dla rocznika 2004).
Ze względu na ferie i nieobecność wielu chłopców wystawiliśmy jedną drużynę złożoną zarówno z zawodników 1-szej jak i 2-giej drużyny.

Zapraszam do przeczytania relacji. Wybaczcie jeżeli nie opisałem wszystkiego. Na turnieju pojawiłem się niestety dopiero na trzecim meczu... Skandal - wiem :)

Turniej zorganizował WKS Śląsk Wrocław (nie mylić z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław). Był to wyjątkowy turniej, w którym oprócz rywalizacji sportowej zawodnicy mogli uczestniczyć w spotkaniach z psychologiem sportowym, dietetykiem oraz pedagogiem (również rodzice mieli szansę wziąć udział w krótkim spotkaniu z psychologiem sportowym).
Turniej był wyjątkowy także pod względem ceny - 350 zł od drużyny! 150 zł pokrył klub - na resztę składali się rodzice.

Był to kolejny turniej w którym nasi chłopcy poddani zostali trudnej próbie współzawodnictwa ze starszym rocznikiem. Jak zwykle pokazaliśmy hart ducha i wolę walki!

W zawodach uczestniczyło 8 drużyn podzielonych na 2 grupy.
W I fazie turnieju zremisowaliśmy (0:0), przegraliśmy (0:3) i wygraliśmy (3:0). W sumie zgarnęliśmy 4 punkty i z takim dorobkiem punktowym zajęliśmy bardzo dobre 2-gie miejsce w naszej grupie . Awansowaliśmy do półfinału!

W walce o finał stoczyliśmy bohaterski bój z drużyną WKS Śląsk Wrocław. Niestety ulegliśmy 0:2. W pojedynku o trzecie miejsce również okazaliśmy się słabsi od naszego przeciwnika. Z AP Ostrzeszów przegraliśmy także 0:2.

Ostatecznie nasza "mieszana" drużyna zajęła bardzo dobre czwarte miejsce!
Pamiętajmy że drużyna pod wodzą trenera Marcina rywalizowała ze starszymi chłopcami. W tym wieku różnica nawet jednego roku ma istotne znaczenie. 4 miejsce na takim turnieju to naprawdę niezłe osiągnięcie!

Bardzo udany debiut w barwach naszej drużyny zaliczył dzisiaj Mikołaj Szalewicz. Życzymy mu powodzenia i wielu równie dobrych spotkań w przyszłości.