Turniej Game-Cup 06.04 we Wrocławiu

W ostatnią niedzielę 06.04 dwie drużyny FC Wrocław Academy 2005 uczestniczyły w silnie obsadzonym Turnieju Game-Cup, który odbył się na boiskach MCS-u przy ul. Lotniczej we Wrocławiu.
Turniej okazał się dla nas szczególnie udany ponieważ druga drużyna zajęła bardzo dobre ósme miejsce a pierwsza ten turniej wygrała. W rozwinięciu szczegóły.

W zawodach uczestniczyło 14 drużyn, które podzielone były na 2 wyrównane grupy. Wśród naszych rywali znalazło się sporo ekip z którymi nigdy jeszcze wcześniej nie graliśmy. Do większości meczy przystępowaliśmy więc nie za bardzo wiedząc czego się spodziewać. Były jednak też także drużyny (np. Football Academy) z którymi zmierzyliśmy się już wcześniej parokrotnie.

Grupa 1
TRIK SOŁTYSOWICE 1
FOOTBALL ACADEMY W-W 1
POLONIA WROCŁAW 1
FC WROCŁAW ACADEMY 1
ACADEMY OF CHAMPIONS
GÓRNIK POLKOWICE
JAWORIA JAWOR

Grupa 2
POLONIA WROCŁAW 2
FC WROCŁAW ACADEMY 2
FOOTBALL ACADEMY 2 POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA
MKS OŁAWA
JTS JAWOR
CHOJNOWIANKA

Część rozegranych meczy trener Marcin potraktował treningowo więc chłopcy nie grali na swoich nominalnych pozycjach. My rodzice za bardzo takich sytuacji nie lubimy ale doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dobry zawodnik powinien umieć znaleźć się na każdej pozycji. W związku z tym konieczne są mecze w, jak to nazywamy, "eksperymentalnych" składach. Mimo takich zabiegów turniej skończył się dla obydwu drużyn bardzo dobrze.

FCWA II - ostatecznie 8 miejsce
Druga drużyna rozegrała w sumie 7 spotkań: 2 wygrała, 1 zremisowała, 4 przegrała.
Kadra: Zender, Tobias Puetz, Gołojuch, Sawiłow, Stasiak, Lewandowski, Gruszczyński, Średzki, Wawrzyniak
Bramki zdobywali: Zender x2, Sawiłow x2, Wawrzyniak, Gruszczyński, Stasiak, Średzki

Wyróżniającym się zawodnikiem drużyny został wybrany bramkarz Mikołaj Gołojuch. Wielkie gratulacje! Mikołaj dziękujemy za poświęcenie i przytomną grę na naszej bramce.
Widać postępy w grze każdego zawodnika z drugiej drużyny. Cieszymy się z Waszej postawy i liczymy na równie dobre i oczywiście lepsze mecze w przyszłości!

FCWA II - Polonia Wrocław 2 (1-sza drużyna) 0:2
FCWA II - Football Academy 2 3:0
FCWA II - Polonia Środa Śląska 0:4
FCWA II - Chojnowianka 1:2
FCWA II - MKS Oława 3:0
FCWA II - JTS Jawor 1:1
FCWA II - Górnik Polkowice 0:2 (mecz o miejsce 7)

FCWA I - Zwycięzca turnieju!
Pierwsza drużyna rozegrała w sumie 8 spotkań: 6 wygrała, 2 zremisowała. Wspaniały wynik - stosunek bramek 21:2!
Doskonałą dyspozycją wykazał się podczas wszystkich meczy Jędrzej Kwiecień, któremu m.in. zawdzięczamy taki wspaniały bilans. Wielka szkoda i niedopatrzenie, że nasz bramkarz nie został uznany za najlepszego bramkarza turnieju.
Kadra: Łyszkiewicz, Kamiński, Okulicz-Kozaryn, Kiełbasiewicz, Hnat, Tokarski, Kwiecień, Stefanowicz, Michalczyk
Bramki zdobywali: Kamiński x 2, Stefanowicz x4, Michalczyk x3, Hnat x5, Kiełbasiewicz x2, Łyszkiewicz x3, Okulicz-Kozaryn x2

Wyróżniającym się zawodnikiem naszej drużyny wybrany został Kuba "Kropek" Michalczyk! Gratulacje za doskonałą grę i za to że tak szybko się u nas zaaklimatyzowałeś.

MVP czyli Najlepszym Zawodnikiem Turnieju został wybrany Andrzej Okulicz-Kozaryn.

Cieszy przede wszystkim dwukrotne zwycięstwo z drużyną Football Academy (bilans bramek 3:0). Z chłopcami z tej drużyny mierzyliśmy się już wcześniej parę razy - trzykrotnie przegrywaliśmy a raz był remis. Na niedzielnym turnieju nasza drużyna nie pozostawiła żadnych złudzeń. Osłabieni fizycznie (w sobotę rozegraliśmy bardzo ciężki turniej w Ząbkowicach gdzie zajęliśmy 2-gie miejsce) pokazaliśmy, że ciężkie zimowe treningi przynoszą wspaniałe efekty.

FCWA I - Polonia Wrocław 1 (druga drużyna) 0:0
FCWA I - Academy Of Champions 8:0
FCWA I - Football Academy 1 2:0
FCWA I - Trik Sołtysowice 3:0
FCWA I - Jaworia Jawor 3:0
FCWA I - Górnik Polkowice 2:2
FCWA I - Polonia Wrocław 2 (pierwsza drużyna) 2:0 (półfinał)
FCWA I - Football Academy 1 1:0 (finał)

A tak cieszyli się chłopcy po zwycięstwie w finale:

Efekty widać w grze obydwu naszych drużynach. Chłopaki dzięki za wysiłek i walkę. Pniemy się w górę!