Sparing z Odrą Opole (18.10.2014)

W sobotę 18.10.2014 mieliśmy okazję zmierzyć się z drużyną Odry Opole, której pierwszy skład wygrał wiosenną edycję opolskiej edycji Turnieju Deichmann.
Początek meczu wyznaczono na 14:00. Na miejscu byliśmy już około 13:15. Organizacja i sam dojazd na medal dzięki zaangażowaniu wszystkich rodziców!
Przed meczem mały zgrzyt - cieć pilnujący orlika postanowił użyć swoje "władzy" i nie pozwolił grać w korkach. Pierwszy raz spotkaliśmy się z takim podejściem. No cóż - miał swoje pięć minut. Udało nam się jednak rozwiązać problem i wszyscy chłopcy mogli zagrać.
Trener podzielił zawodników na dwie drużyny - FCWA I oraz FCWA II, które składami były zbliżone do tych z turnieju Deichmanna. Każda z drużyn zagrała po trzy mecze - dwa 20-to minutowe oraz jeden 15-to minutowy.
Udany debiut zaliczyli nasi nowi zawodnicy. Miguel Chicote oraz Paweł Basiński strzelili swoje pierwsze bramki a Alan Sinicki miał 2 asysty! Super chłopaki! Gratulacje i witamy w drużynie!

FCWA I
Pierwszy mecz rozegrany został po mistrzowsku. Chłopcy grali na swoich pozycjach w najczęściej stosowanym ustawieniu 3-2-1 i bez problemu pokonali Odrę Opole I aż 4:0! W tej części gry przeciwnik nie miał najmniejszych szans z bardzo dobrze dysponowaną ekipą FC Wrocław. W drugiej odsłonie było już znacznie gorzej. Obrońcy zagrali z przodu a napastnicy w obronie. Widać było że to nie są ich nominalne pozycje o czym świadczy wynik 0:3. Trzecia część spotkania to test nowego ustawienia 2-3-1. Niby zmiana niewielka ale tutaj też nasi chłopcy mieli sporo kłopotów. Ta część spotkania skończyła się wynikiem 1:2. W sumie remis 5:5.
Kadra: Okulicz-Kozaryn, Hnat, Chicote, Tokarski, Michalczyk, Bieńkowski, Pietrzyk, Kwiecień, Kamiński (w pierwszej części)
Bramki: Hnat x3, Chicote x1, br. samobójcza x1
Asysty: Chicote x1, Pietrzyk x1, Okulicz-Kozaryn x1

FCWA II
W drugiej drużynie trener nie dokonywał tak radykalnych zmian i testów systemów gry jak w pierwszej. Większość zawodników grała na swoich nominalnych pozycjach. Sprawdzane były również predyspozycje nowych zawodników. Druga drużyna Odry Opole również wysoko zaszła w opolskim "Deichmannie" więc przeciwnik był bardzo wymagający.
Pierwsza część meczu skończyła się niestety przegraną 0:1. Nasi zawodnicy jednak w żadnym momencie nie odstawali i grali bardzo dobrą i mądrą piłkę. Druga odsłona spotkania była już dużo lepsza - wygraliśmy 2:1. W trzeciej części również wygraliśmy - tym razem 1:0. W sumie 3:2 dla nas!
Kadra: Gołojuch, Zender, Sinicki, Basiński, Łyszkiewicz, Lewandowski, Wawrzyniak, Kamiński
Bramki: Basiński x2, Kamiński x1
Asysty: Sinicki x2

Końcowy wspólny wynik to 8:7 dla całej naszej drużyny! Gratulacje!