Wygrana w Andrespolia Cup 2014 pod Łodzią!

W niedzielę 07.09.2014 drużyna "A" rocznika 2005 prowadzona przez trenera Marcina Wekierę zjawiła się w Wiśniowej Górze pod Łodzią na turnieju zorganizowanym przez Gminny Ludowy Klub Sportowy "Andrespolia".

Wyjazd do Wiśniowej Góry to już nasza druga w krótkim czasie wyprawa tak daleko poza granice Wrocławia. Tym razem wybraliśmy się własnymi środkami transportu. Na miejsce dotarło w sumie 7 aut wypełnionych zawodnikami wraz z grupą ich najwierniejszych kibiców/kierowców/opiekunów.

Turniej zgodnie z regulaminem miał się rozpocząć o 8:45. Wszyscy dotarliśmy na miejsce sporo przed czasem . Okazało się jednak, że godzinę rozpoczęcia imprezy organizatorzy zmienili na 9:20... Mogliśmy więc pospać jeszcze ponad pół godziny więcej, tym bardziej że większość chłopaków obudziła się dzisiaj około godziny 4:30. Środek nocy... Mimo tego wszyscy byli w pełni sił i gotowi do walki.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn głównie z rocznika 2005 z okolic Łodzi. Większość drużyn to czołówka z tych terenów:
Andrespolia Wiśniowa Góra
Akademia Futbolu Tomasz Hajto (rocznik 2004)
Akademia Futbolu Tomasz Hajto II
Akademia Tuszyn
Chojeński Klub Sportowy Łódź
Mazovia Tomaszów Mazowiecki
ARPiT Koluszki (3-cie miejsce w tegorocznej edycji Deichmanna)
FC Wrocław Academy 2005 "A"

Pierwszy mecz rozpoczęliśmy dopiero około godziny 10:00. Zazwyczaj pierwsze spotkania nie wychodzą nam najlepiej. Również tym razem chłopcy musieli trochę się pomęczyć, żeby ostatecznie wygrać z AF Hajto II 2:0. W drugiej części meczu pokazaliśmy zdecydowanie lepszą grę oraz doskonałą kontrolę nad piłką. Zwycięstwo zupełnie zasłużone.

W kolejnych meczach zawodnicy zaczęli się rozkręcać i już w drugim spotkaniu z jednym z faworytów turnieju ARPiT Koluszki pokazaliśmy kto dzisiaj będzie "rozdawał karty" w turnieju. Trudne spotkanie w zupełnie zasłużony sposób wygraliśmy 2:1.

Kolejny mecz to pojedynek z Mazovią Tomaszów Mazowiecki. Tutaj chłopcy musieli się trochę namęczyć... Przegrywaliśmy już 0:1 jednak podczas wspaniałej akcji ofensywnej nasz napastnik został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny. Okazję wykorzystaliśmy i doprowadziliśmy do remisu 1:1. Niestety nie udało się zdobyć kolejnej bramki mimo wielu ataków na bramkę przeciwnika. Jak się później okazało był to pierwszy i ostatni mecz, w którym oddaliśmy przeciwnikom punkty...

Wszystkie kolejne spotkania zawodnicy FC Wrocław Academy 2005 "A" w sposób bezdyskusyjny wygrali:
2:0 z gospodarzem Andrespolia Wiśniowa Góra
3:1 z Akademią Tuszyn
4:0 z Akademią Futbolu Tomasz Hajty
4:1 z Chojeńskim Klubem Sportowym Łódź

Wszystkie pojedynki stoczone zostały w pełnym słońcu. Każdemu kolejnemu spotkaniu towarzyszyło coraz większe zmęczenie. Trzeba wszystkim naszym zawodnikom pogratulować zdrowia i woli walki. Po krótkiej nocy i prawie 3-godzinnej podróży wszyscy wykazali się wspaniałą dyspozycją i zdrowiem! Gratulacje!

Ostatecznie ekipa FC Wrocław Academy 2005 "A" zajęła pierwsze miejsce z 19 punktami oraz stosunkiem bramek 18:4.
Drugie miejsce Andrespolia 16 pkt. (10:4), trzecie ARPiT Koluszki 15 pkt. (13:6).
Indywidualną nagrodę za najlepszego bramkarza zdobył nasz golkeeper Jędrzej Kwiecień! Gratulacje Jędrek!

Podsumowując: bardzo udany turniej, dość sprawnie zorganizowany, w zielonej okolicy, w doborowym towarzystwie. Same plusy :) Oby więcej takich.
Postawa wszystkich chłopaków zasługuje na wyróżnienie. Dziękujemy Wam za wolę walki oraz wyniki oraz powodzenie w rywalizacji w zbliżającym się turnieju Deichmann!

Kadra:
Kwiecień, Pietrzyk, Michalczyk, Gajewczyk, Tokarski, Łyszkiewicz, Wawrzyniak, Lewandowski, Okulicz-Kozaryn, Hnat, Stefanowicz, Zender

Bramki:
Hnat x5, Stefanowicz x3, Okulicz-Kozaryn x3, Tokarski x2, Michalczyk x2, Gajewczyk, Łyszkiewicz, Lewandowski