Sparing z First Kick SM w Chrząstawie

W niedzielę odbył się pierwszy po obozie sparing drużyny FC Wrocław 2005. Naszym przeciwnikiem była Piłkarska Akademia First Kick SM z gminy Czernica, z którą dotychczas jeszcze nie graliśmy. First Kick to szkółka piłkarska z którą FC Wrocław Academy rozpoczęła w tym roku współpracę.

Na zbiórce przed Stadionem Olimpijskim o godzinie 14:30 stawili się prawie wszyscy. Dwóch chłopaków dojechało bezpośrednio na boisko.

Spotkanie rozegraliśmy na boisku LZS Czarni Chrząstawa przy ul. Wrocławskiej 97 w Chrząstawie Małej (początkowo podaliśmy błędnie informację, że mecz odbędzie się w Nadolicach). Sparing naszej drużyny był jedną z atrakcji odbywającego się w tym samym czasie Wielkiego Festynu organizowanego przez gminę. Pod parasolami można było usiąść i zjeść kiełbasę lub bigos ewentualnie napić się piwa. Na szczęście festyn nie cieszył się zbyt dużą popularnością wśród mieszkańców więc tłoku i hałasu nie było.

Spotkanie naszych chłopaków było typowo sparingowe. Zawodnicy nie mogli oddawać strzałów bezpośrednio po otrzymaniu piłki - musieli wcześniej wykonać zwód. Wyraźnie widać było u wszystkich chłopaków spore postępy w sztuce prowadzenia piłki, co bardzo nas wszystkich powinno cieszyć. Sposób w jaki ogrywali przeciwników wróży bardzo ciekawy sezon.

Zawodnicy podzieleni byli na dwie drużyny. Każda rozegrała po 2 spotkania ok. 15-to minutowe. W sumie godzina gry. Wynik nie był w tym spotkaniu istotny jednak ponieważ zawsze go podajemy i tym razem tak się stanie. Mimo narzuconego przez trenera zadania-utrudnienia mecz wygraliśmy bez żadnych problemów aż 16:1. Wyniki poszczególnych części spotkania: 4:0, 6:0, 2:1 oraz 4:0.

Kadra:
Pietrzyk, Gajewczyk, Tokarski, Hnat, Tobias, Stasiak, Lewandowski, Łyszkiewicz, Zender, Szalewicz, Gołojuch, Chwaleba, Okulicz-Kozaryn

Bramki:
Hnat x5, Szalewicz x2, Zender x2, Okulicz-Kozaryn x2, Łyszkiewicz, Stasiak, Gołojuch, Lewandowski, Pietrzyk

Zdjęcia ze sparingu dostępne są TUTAJ.