Turniej rocznika 2004 - sprawozdanie z frontu

Wczoraj odbył się kolejny turniej Mane Cup. Tym razem na parkiecie rywalizowali chłopcy z rocznika 2004. W gronie uczestników znalazła się też nasza pierwsza drużyna. Ostatecznie zajęliśmy zaszczytne pierwsze miejsce... od końca :)

1-sze miejsce: Parasol Wrocław
2-gie miejsce: FC Wrocław Academy I
3-cie miejsce: UKS Bielawianka Bielawa

Takie miejsce było do przewidzenia przed turniejem. Jednak w trakcie zawodów można było spodziewać się, że chłopakom uda się powalczyć o wyższą lokatę.
Starsi przeciwnicy nie byli na pewno lepsi od nas pod względem technicznym. Przeważali wzrostem i szybkością - to fakt. Naszej drużynie zabrakło jednak koncentracji i dynamiki. Moim skromnym zdaniem powodem tego mogło być ich zachowanie pomiędzy meczami - intensywne bieganie, zabawa w berka, oglądanie kart piłkarskich, zajadanie się słodyczami itp. itd. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
O niewielkiej przewadze pozostałych zespołów świadczą też wyniki rozegranych przez nas meczy. Najwyżej przegraliśmy jedynie 0:2 z drużyną Startu Namysłów. Pozostałe mecze przegraliśmy różnicą zaledwie jednej bramki. Jeden mecz zremisowaliśmy. Troszeczkę niedopatrzeń było też w sędziowaniu...

Reasumując - wystarczy poprawić parę drobiazgów i bardziej się zmobilizować. Myślę, że kolejne turnieje (nawet ze starszymi rocznikami) pójdą naszym chłopakom zdecydowanie lepiej.

W zawodach uczestniczyło 8 drużyn podzielonych na 2 grupy.
Grupa A: Parasol Wrocław, FC Wrocław Academy II (Zakrzów), Olimpiakos Żerniki Wrocławskie, Football Academy Wrocław
Grupa B: FC Wrocław Academy I (druga drużyna trenera Karasewicza), NKS Start Namysłów, FC Wrocław Academy III (czyli my), UKS Bielawianka Bielawa

Mecze trwały 12 minut - składy 5-cio osobowe (bramkarz + 4 zawodników w polu).

W pierwszej fazie turnieju wyłoniono po 2 pierwsze drużyny z każdej grupy, które trafiły do finałowej grupy walczącej o miejsca 1-4. Pozostałe drużyny walczyły w drugiej grupie o miejsca 5-8. Z grupy A awansowały Parasol oraz Olimpiakos. Z grupy B przeszedł Start Namysłów oraz FC Wrocław Academy I.
My walczyliśmy w grupie drugiej o miejsca 5-8.

Mecze I fazy:

OLIMPIAKOS - NAMYSŁÓW 0:5
FA WROCŁAW - FCWA III 1:0
FCWA II - BIELAWIANKA 0:2

FC Wrocław Academy III (stroje Patrick)
Kadra: Kwiecień, Tokarski, Gajewczyk, Kiełbasiewicz, Okulicz-Kozaryn, Hnat, Łyszkiewicz, Lewandowski, Kamiński
Bramki: Okulicz-Kozaryn x2, Hnat