Turniej FC Grimma (20.12.2014)

RELACJA:

Nasi chłopcy po nieprzespanej nocy i po prawie czterogodzinnej podróży niestety nie byli na turnieju w optymalnej formie. Dodatkowo przeciwnicy byli bardzo wymagający, boisko z bandami, łapanie piłki podanej przez własnego zawodnika przez bramkarza i inne czynniki sprawiły, że skończyliśmy na 10-tym, ostatnim miejscu.

Był to nasz pierwszy wyjazd na turniej w Niemczech. Jadąc wiedzieliśmy, że będzie ciężko, jednak rywalizacja z mocniejszymi ekipami to najlepsza możliwa nauka. Liczyliśmy na wysoki poziom i grę, której dotychczas nie mieliśmy okazji oglądać.
W drogę wybraliśmy się busem klubowym oraz jednym autem. Zbiórka o 4:15 na Orlenie pod Koroną. Ruszyliśmy o 4:30 a na miejsce dotarliśmy około 8:30. Podróż odbyła się bez przygód.
Wejście na salę kosztowało 2 euro od dorosłego (zawodnicy nie płacili). Ciekawostką która wywarła na nas spore wrażenie był specjalnie wydany na tą okazję prospekt (program) zawodów z krótkim opisem wszystkich drużyn oraz harmonogramem (1,5 euro).

Sala w Grimmie dość spora z niewielkimi trybunami wokół boiska. Ponieważ boisko otoczone było bandami zawodnicy zmieniający się podczas gry przeskakiwali przez nie. Trener z pozostałymi zawodnikami stali za bandami.

Niemieckie drużyny wspaniale zorganizowane. Największe wrażenie wywarła ekipa Herthy Berlin, której towarzyszyło chyba z trzech trenerów (dwóch nieustannie robiło notatki podczas swoich spotkań oraz spotkań przeciwników z grupy). Była też specjalna pani-asystentka, której zadaniem było opieka nad chłopcami w przerwach (dostarczała napoje, bluzy, przeprowadzała rozgrzewki). Zawodnicy przyjechali na zawody dwoma nowymi busami z logami Herthy oraz sponsorów. Młodzi piłkarze z Berlina podczas całego turnieju zagrali w trzech różnych kompletach strojów. Mega organizacja i profesjonalizm jakiego dotąd nie widzieliśmy.

Cechą wspólną niemieckich drużyn było granie z klepki oraz parę stale powtarzanych zagrań taktycznych - niemalże na pamięć. Każda drużyna grała bardzo podobnie - najlepiej jednak zaprezentowały się Hertha Berlin (2 miejsce) oraz RB Leipzig (zwycięzca turnieju).

Parę zdjęć z turnieju

Nasi chłopcy nie radzili sobie z żadną ekipą niemiecką. Złożyło się na to wiele czynników, o których napisałem wcześniej ale na pewno też brak ogrania na sali zrobił swoje. Czuć było niepewność oraz chaos. Miejmy nadzieję, że na następnych tak poważnych turniejach pójdzie lepiej.

Mecze trwały po 10 minut - grano z bandami więc było to efektywne 10 minut grania bez zbędnych przerw. Ogółem w zawodach wystąpiło 10 drużyn podzielonych na 2 grupy. Pierwsza i druga w każdej z grup zagrała w półfinałach a pozostałe rywalizowały o odpowiednie miejsce końcowe zgodnie z zajętym miejscem w grupie (trzecie drużyny grały o piąte miejsce, czwarte o siódme a piąte o dziewiąte).

Wyniki turnieju

Grupa A:
Hertha BSC Berlin, SG Dynamo Dresden, FC Grimma, SC Staaken, FC Wrocław

Grupa B:
RB Leipzig, 1.FC Magdeburg, RSV Göttingen 05, Tennis Borussia Berlin, BSC Freiberg

Wyniki naszych spotkań:
FC Wrocław - SG Dynamo Dresden 1:2 (bramka Chicote)
FC Wrocław - FC Grimma 0:2
FC Wrocław - Hertha BSC Berlin 0:6
FC Wrocław - SC Staaken 1:6 (bramka Zender)
mecz o miejsce 9-te FC Wrocław - BSC Freiberg 1:2 (bramka Hnat)

Kadra:
Kwiecień, Gajewczyk, Tokarski, Bieńkowski, Okulicz-Kozaryn, Pietrzyk, Zender, Hnat, Chicote

Strzelcy bramek:
Chicote, Zender, Hnat

PRZYGOTOWANIE:

[Zaktualizowane 19.12.2014 godz. 20:15]

Kadra:

Dojazd:
Uwaga! Zawodnicy jadą na wszelki wypadek w siedziskach plus każdy musi mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport.

BUS: Marcin Tokarski, Piotr Gajewczyk, Marcin Wekiera / Tokarski, Gajewczyk, Bieńkowski, Zender, Kwiecień
AUTO1: Piotr Okulicz-Kozaryn, Kalina Pietrzyk / Okulicz-Kozaryn, Pietrzyk, Hnat

Miguel dojeżdża z rodzicami.

W sumie mamy jakieś 700 km do przejechania w obie strony - około 600 zł za paliwo (liczę na dwa auta). Wyjdzie 600 zł dzielone na liczbę osób (bez trenera) czyli na chwilę obecną 12 = około 50 zł od osoby. Do rozliczenia po powrocie.

Zbiórka: 4:15 na Orlenie pod Koroną
Adres:
Muldentalhalle, Südstraße 80,Grimma
Informacje o hali
Stroje: czerwone Sallera plus niebieska koszulka

Turniej U10 EMS-Hallencup:
Link do info o turnieju.

Harmonogram oraz drużyny biorące udział w turnieju.

Zawody zaczynają się o godzinie 9:00 - koniec o 14:30.

Drużyny biorące udział w turnieju:
Grupa A - Hertha BSC Berlin, TSV Havelse (Hannover), SC Staaken, FC Grimma, FC Wrocław Academy
Grupa B - RB Leipzig, Tennis Borussia Berlin, 1. FC Magdeburg, RSV Gottingen 05, BSC Freiberg

Gramy 1+4, mecze 10 minut, boisko z bandami.

Nie ma opłaty wpisowej.
Zawodnicy otrzymają obiad - spaghetti.
Na miejscu będzie można kupić jakieś napoje i przekąski.
Rodzice za wejście na salę płacą po 2 Euro od osoby.