Turniej Deichmann - brązowi medaliści

Zespół FC Wrocław Academy rocznika 2005 zajął 3 miejsce w lidze jesiennej turnieju Deichmanna!

W turnieju wystartowały 3 nasze zespoły: Hiszpania, Francja oraz Anglia.

Pierwsza faza turnieju została podzielona na dwie grupy, w której odbywały się mecze każdy z każdym.
W grupie pierwszej Francja ukończyła rywalizację na bardzo dobrym 3 miejscu, tuż za nią, na 5 miejscu znalazła się Anglia.
W grupie drugiej 3 miejsce zajął zespół Hiszpanii.

W drugiej (finałowej) fazie turnieju Anglia przegrała ze Szkocją (Akademia Talentu Oława) 4:0, natomiast Francja odpadła po zaciętym pojedynku w rzutach karnych z Irlandią.
W pierwszym pojedynku Hiszpanie pokonali 5:0 Portugalię (2-ga drużyna Football Academy Wrocław). W ćwierćfinale pewne zwycięstwo z Belgią czyli ze Śląskiem Wrocław 3:0. W półfinale ulegliśmy minimalnie 1:0 Polsce (1-sza drużyna Football Academy Wrocław) .
W meczu o 3 miejsce zagraliśmy ze Szwecją czyli z wrocławskim Parasolem. Przez długi czas utrzymywał się wynik 1:0 dla rywali. W końcówce spotkania geniuszem błysnął Jędrzej Hnat doprowadzając do remisu. W rzutach karnych zaczarował bramkę Jędrzej Kwiecień popisując się świetnymi interwencjami, a wyśmienitą skutecznością dysponował Andrzej Okulicz-Kozaryn, dzięki czemu 3 miejsce stało się faktem!

Gratulujemy Hiszpanii charakteru i walki do ostatniej sekundy, Francji za świetną postawę i co warte podkreślenia, że podczas całego turnieju straciła tylko 3 bramki! Słowa uznania należą się także Anglii, która grając w jednej z kolejek musiała rywalizować w 4 na 6 zawodników mimo to wygrywając 9:0.

Składy:
Hiszpania: Kwiecień, Hnat, Okulicz-Kozaryn, Kiełbasiewicz, Średzki, Tokarski, Pietrzyk
Francja: Zender, Łyszkiewicz, Kamiński, Gajewczyk, Wawrzyniak, Rech, Lewandowski
Anglia: Gruszczyński, Tobias, Oliver, Stasiak, Sawiłow, Trojanowski