II Dolnośląska Liga Młodzików - 1 kolejka (28.08.2016)

ORZEŁ ZĄBKOWICE - FCWA 2:2 (2:0)

W niedzielę 28.08 o godzinie 11:00 zagraliśmy w Ząbkowicach pierwszy mecz w II Dolnośląskiej Lidze Młodzików.

Debiut w DLM za nami i to w dodatku debiut całkiem udany. Oprócz pierwszych 15-tu minut, które były dość niepewne w wykonaniu naszych chłopaków, reszta meczu stała na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy musieli mocno się nabiegać, żeby utrudnić silniejszemu i szybszemu przeciwnikowi grę.
W pierwszej połowie straciliśmy dwie bramki - w 12-tej minucie z rzutu wolnego a w 17-tej po błędzie w linii obrony. Wydawało się, że jest już po meczu i że za chwilę padną kolejne gole. Nic takiego jednak nie nastąpiło! Kolejny okres gry to pokaz mądrej i dobrej piłki zwieńczony dwiema pięknymi bramkami. W 22-giej minucie Maciej Kmiecik płaskim strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza przeciwników a w 47-mej Grzegorz Majkutewicz po podaniu od Kazimierza Czaplickiego silnym strzałem umieścił piłkę w siatce! 2:2!
Do końca meczu stworzyliśmy jeszcze parę dogodnych sytuacji i wydawało się, że być może uda się wyjechać z Ząbkowic z trzema punktami. Do końca meczu nie padła już jednak żadna bramka.

Bardzo udane spotkanie - gratulacje dla trenera Michała i zawodników a także rodziców, którzy bardzo licznie przyjechali kibicować swojej drużynie!