Turniej Olympic Trophy we Wrocławiu (12.11.2016)

6-TE MIEJSCE NA TURNIEJU OLYMPIC TROPHY

Relacja Rafała Czaplickiego:
To chyba najtrudniejszy turniej, w którym dotychczas uczestniczyli nasi zawodnicy rocznika 2005, którzy w 14 min. meczach walczyli na boisku typ: Orlika w składach 4 osobowych plus bramkarz. Musieliśmy zmierzyć się s 5-iu meczach grupowych, by wejść do elitarnej grupy 6 najlepiej grających zespołów. I udało się. W meczu otwarcia chłopcy zdominowali AP Oleśnica wygrywając 3:1. Kolejny mecz z Wartą Poznań także został wygrany w stosunku 3:1. Niezwykle pasjonujący pojedynek czekał na nas w 3 spotkaniu z zespołem Z Zduńskiej Woli w którym po zaciętym meczu przegrywając początkowo 0:2 potrafiliśmy ostatecznie wygrać 4:3, by w 4 meczu tego dnia zremisować z Pogonią Szczecin 2:2. Czekał nas ostatni pojedynek ze Śląskiem Wrocław S.A. z którym przegraliśmy 0:3... I tak trafiliśmy do grupy mistrzowskiej. Srogie lanie otrzymaliśmy od Lecha Poznań bo aż 0:6. Jak się okazało później od drużyny która wygrała cały turniej. Ta lekcja futbolu była jak prawdziwy nokaut i w kolejnym meczu bez przekonania ulegliśmy Olimpic Wrocław 1:4. W ostatnim meczu przegraliśmy z Lechią Gdańsk 1:3. Ostatecznie turniej ukończyliśmy na 6 miejscu na 12 startujących drużyn. I miejsce jak już wspomniałem zajął LECH Poznań, drugie LECHIA Gdańsk a trzecie ŚLĄSK Wrocław. Jeśli patrzeć na tak silny i trudny turniej z punktu widzenia możliwości szkoleniowych jakie posiada nasz klub turniej ten należy zaliczyć do udanych. Z drugiej jednak strony widać dużą przewagę czołowych drużyn w przygotowaniu fizycznym, wyszkoleniu indywidualnym zawodników, siłowym i wytrzymałościowym... a na co nie mamy już wpływu. Jednakże siła odwaga to nasza przewaga dlatego powinniśmy cieszyć się z tego co w chwili obecnej prezentują swoją grą zawodnicy rocznika 2005. Skład drużyny FC: Mikołaj Gołojuch bramkarz,Grzegorz Majkutewicz - który indywidualnie zajął II miejsce w turnieju żonglerki, Szymon Pietrzyk, Piotr Gajewczyk, Kuba Michalczyk, Błażej Jakóbczyk, Maciej Kmiecik, Olivier Burda, Kazimierz Czaplicki.

Czas: 12.11.2016 godz. 10:00 - 17:00 (zbiórka prawdopodobnie o 9:00)
Miejsce: Balon Olimpisjki FC na Stadionie Olimpijskim

Harmonogram spotkań w grupie

Parę informacji od organizatora (więcej w regulaminie):

• Na obiekcie Olimpijski FC dzieci mogą grać w halówkach i szutrówkach. W korkach (lankach) zawodnik niestety nie będzie mógł wystąpić (gospodarz obiektu dokładnie tego pilnuje),
  • Obiekt będzie ogrzewany, natomiast organizatorzy sugerują, żeby dzieci ubrały termo pod strój sportowy. Zanim hala się nagrzeje to zapewne trochę potrwa,
  • Jest tylko 5 szatni, w związku z tym dzieci pod balon powinny zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy.
  • Organizator zapewnia wodę oraz obiad (pierś z kurczaka + ziemniaki + surówka) dla każdego zawodnika.
  • Wpisowe 400 zł od drużyny