Turniej w Świdnicy (21.02.2015)

Kolejny sukces FC Wrocław Academy Blue na turnieju dla rocznika 2004! Tym razem niebiescy zajęli 1-sze miejsce w turnieju Orlik Cup organizowanym przez Akademię Piłkarską Świdnica.

FC! FCW! FC Wrocław! Auuu!

W turnieju wzięło udział 10 drużyn wśród których były tylko 4 ekipy z młodszego rocznika 2005 - nasze dwie (Red i Blue) oraz dwie ze Świdnicy.

DRUŻYNA CZERWONA po niezwykle emocjonujących pojedynkach fazy zasadniczej uplasowała się na miejscu trzecim w grupie B. W fazie finałowej zagrała mecz z trzecią drużyną grupy A - Sporting Wrocław II. Bardzo zacięty pojedynek skończył się remisem 1:1 więc do ustalenia ostatecznego wyniku konieczne były rzuty karne. Nasi zawodnicy wykazali się lepszą odpornością na stres oraz większymi umiejętnościami strzeleckimi i wygrali 2:0. FC Wrocław Academy Red - 5te miejsce!

Kadra:
Winiarski (bramkarz "wypożyczony" z rocznika 2004), Bieńkowski, Marczak, Rafalski, Kamiński, Zender, Wawrzyniak

Wyniki meczy:
FCWA Red - UKS Olimpijczyk Wałbrzych 0:1 ()

FCWA Red - Polonia-Stal Świdnica 1:0 ()
Bramki: Zender (as. Marczak)

FCWA Red - Akademia Piłkarska II Świdnica 1:0 ()
Bramki: Kamiński (as. Rafalski)

FCWA Red - Sporting I Wrocław 0:2

mecz o miejsce 5: FCWA Red - Sporting II Wrocław 1:1 (karne 2:0) ()

Bieńkowski 1 bramka z rzutu karnego

DRUŻYNA NIEBIESKA rozegrała kolejny niemal bezbłędny turniej. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem ale każdy kolejny to już popis naszych zawodników. Niebiescy zajęli pierwsze miejsce w grupie i w półfinale zmierzyli się z UKS Olimpijczykiem Wałbrzych. Jak się okazało był to mecz najtrudniejszy na tym turnieju i jednocześnie najbardziej emocjonujący. Po przepisowych 10-ciu minutach na tablicy dalej widniał remis 0:0 i do wyłonienia finalisty konieczne były rzuty karne. Spokój naszych strzelców oraz geniusz naszego bramkarza Mikołaja Gołojucha dały nam zwycięstwo 2:1 i drużyna Blue mogła się szykować do finału!
W meczu o miejsce pierwsze przeciwnikiem niebieskich była drużyna Sportingu Wrocław I. Już wydawało się, że mecz również skończy się remisem, jednak w ósmej minucie spotkania dwóch naszych zawodników zagrało wspaniałą akcję, która dała nam prowadzenie. Ostatnie półtorej minuty to obrona wyniku - ostatecznie FCWA Blue - Pierwsze miejsce!
Ciekawostka: Bilans bramkowy niebieskich po trzech turniejach i 17 meczach to.... 63:0. Co za wynik!

Na szczególną uwagę zasługuje postawa bramkarza FC Wrocław Blue, który po trzech turniejach ma czyste konto. Dzisiaj grał bezbłędnie i to jemu zawdzięczamy sukces.
Mikołaj otrzymał nagrodę dla Najlepszego Bramakrza Turnieju! Miki - wielkie dzięki, gratulacje i oby tak dalej!

Kadra:
Gołojuch, Pietrzyk, Hnat, Okulicz-Kozaryn,Michalczyk, Czaplicki, Kozioł, Tokarski

FCWA Blue - AP Victoria Wałbrzych 0:0 ()

FCWA Blue - Akademia Piłkarska III Świdnica 6:0 ()
Bramki: Michalczyk (as. Pietrzyk), Michalczyk, Pietrzyk, Pietrzyk, Michalczyk (as. Czaplicki), Hnat (as. Czaplicki)

FCWA Blue - Akademia Piłkarska I Świdnica 8:0 ()
Bramki: Czaplicki (as. Tokarski), Czaplicki (as. Hnat), Tokarski (as. Czaplicki), Tokarski, Tokarski (as. Czaplicki), Kozioł (as. Czaplicki), Czaplicki (as. Michalczyk), Czaplicki (as. Michalczyk)

FCWA Blue - Sporting II Wrocław 2:0 ()
Bramki: Hnat (as. Tokarski), Hnat

półfinał: FCWA Blue - UKS Olimpijczyk Wałbrzych 0:0 (karne 2:1) ()
Karne: Tokarski, Okulicz-Kozaryn

finał: FCWA Blue - Sporting Wrocław I 1:0 ()
Bramki: Okulicz-Kozaryn (as. Tokarski)