Turniej Game Cup Wrocław (28.03.2015)

Trzecie miejsce FCWA Blue na sobotnim turnieju Orlików U-11 Game-Cup we Wrocławiu! Drużyna czerwona uplasowała się na 6-tej pozycji.
Mimo niesprzyjającej pogody do rywalizacji na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Lotniczej stanęło 14 drużyn. W większości były to ekipy złożone z zawodników rocznika 2004 lub pomieszanych roczników 2004/05. Nasze dwie reprezentacje były jednymi z niewielu, w których zagrali chłopcy tylko z rocznika 2005 i 2006.

Królem strzelców turnieju został zawodnik FC Wrocław Academy Blue Kazimierz Czaplicki a tytuł najbardziej wyróżniającego się zawodnika w drużynie niebieskich otrzymał Piotr Gajewczyk.

Niebieska ekipa nie przegrała w swojej grupie B żadnego spotkania - wygrała 4 i zremisowała 2. Z dorobkiem 14 punktów zajęła drugie miejsce tuż za drużyną AS Milicz, która również zgromadziła 14 punktów jednak miała lepszy bilans bramkowy (FCWA Blue 11:2, AS Milicz 13:2). W półfinale niebiescy przegrali niestety w najsłabszym swoim meczu 0:3 z reprezentacją Olympic Wrocław 2 (mieszane roczniki). Na szczęście w meczu o trzecią lokatę z Polonią Środa Śląska chłopcy pokazali charakter i mimo iż przerywali już 0:2, zdołali wyrównać a następnie w karnych wygrać 3:2.

Kadra:
Chicote, Czaplicki, Gajewczyk, Gołojuch, Hnat, Kozioł, Michalczyk, Okulicz-Kozaryn, Pietrzyk

Wyniki:
FCWA Blue - Olympic Wrocław 1 1:0
Bramka: Hnat (as. Czaplicki)
FCWA Blue - Wratislavia 2 6:0
Bramki: Chicote (as. Kozioł), Kozioł, Gajewczyk (as. Kozioł), Pietrzyk (as. Gajewczyk), Pietrzyk (as. Gajewczyk), Chicote
FCWA Blue - Parasol Wrocław 1:0
Bramka: Czaplicki (as. Kozioł)
FCWA Blue - AS Milicz 1:1
Bramka: Czaplicki
FCWA Blue - AKS Strzegom 1:1
Bramka: Czaplicki (as. Hnat)
FCWA Blue - MKS Oława 1 1:0
Bramka: Chicote

półfinał: FCWA Blue - Olympic Wrocław 2 0:3

mecz o 3-cie miejsce: FCWA Blue - Polonia Środa Śląska 2:2 (karne 3:2)
Bramki: Czaplicki (as. Michalczyk), Czaplicki (as. Michalczyk)
Karne wykorzystali: Gajewczyk, Chicote, Okulicz-Kozaryn

Podsumowanie strzelcy/asysty:
Hnat x1 (1 as.)
Chicote x3
Kozioł x1 (3 as.)
Gajewczyk x1 (2 as.)
Pietrzyk x2
Czaplicki x5 (1 as.)
Michalczyk 2 as.

Drużyna czerwona w swojej grupie poradziła sobie nieco gorzej - wygrała 3 spotkania a w 3-ech rywale okazali się silniejsi. 9 punktów pozwoliło zająć jednak bardzo dobre trzecie miejsce w grupie A. W fazie finałowej FCWA Red zmierzyła się z trzecią drużyną z grupy B - z Olympic Wrocław 1. Zacięty pojedynek skończył się remisem 1:1. W rzutach karnych nasi chłopcy jednak nie wykorzystali okazji i przegrali 0:1.

Kadra:
Bieńkowski, Burda, Kamiński, Kwiecień, Marczak, Rafalski, Tokarski, Wawrzyniak, Zender

Wyniki:
FCWA Red - Olympic Wrocław 2 0:1
FCWA Red - Spartan Wrocław 3:0
Bramki: Burda, Rafalski (as. Zender), Burda (as. Marczak)
FCWA Red - Polonia Środa Śląska 1:2
Bramka: Rafalski
FCWA Red - MKS Oława 2 2:0
Bramki: Kamiński, Zender (as. Rafalski)
FCWA Red - Wratislavia 1 0:1
FCWA Red - WKS Śląsk Wrocław 1:0
Bramka samobójcza

mecz o 5-te miejsce: FCWA Red - Olympic Wrocław 1 1:1 (karne 0:1)
Bramka: Burda

12. MKS Oława 1
13. Spartan Wrocław
14. Wratislavia 2

Miejsce: nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Lotniczej (tam gdzie Deichmann)
Godziny: 9:00 - 15:30
Zbiórka: 8:30
Koszt: 25 zł. W cenie kiełbasa z grilla oraz woda.
Gramy 6+1