Turnaj MFK w Nachodzie (29.11.2014)

Krótki wstęp
29.11 wzięliśmy udział w pierwszym "zagranicznym" turnieju naszego rocznika w historii. Wyprawa niezwykle daleka bo aż około 2 km za Kudową Zdrój - Nachod. No ale jednak zagranica. Czechy!
Turniej miał się rozpocząć około 8:30 więc większość z nas już od 6-tej rano była w trasie. Do przejechania mieliśmy około 140 km. Droga w zasadzie pusta, temperatura -2 ale sucho. Dotarliśmy więc wszyscy na spokojnie przed czasem. Kolejny raz udowodniliśmy, że organizacyjnie wszyscy rodzice spisują się super! Dzięki wielkie w trenera i moim imieniu.

Na miejscu
Hala pamiętająca czasy starożytnej Czechosłowacji ale całkiem niezła. Niewielkie trybuny z obydwu stron boiska. Boisko z niebezpiecznymi 30 cm bandami wokół. No i na dodatek parę słupów dość ograniczających widoczność. Na miejscu mini bar z hot-dogami, hamburgerami, ciastami, napojami i... piwem (zarówno bezalkoholowym jak i normalnym). Co kraj to obyczaj :)

Turniej
Wyniki turnieju mówią same za siebie. Zajęliśmy 4 miejsce (choć wg innego regulaminu mogłoby to być miejsce trzecie). Chłopcy na pewno nie pokazali na co ich stać. Dopiero się rozkręcają i miejmy nadzieję, że już niedługo odpalą. Dodatkowym utrudnieniem była "uwielbiana i chwalona" przez wszystkich rotacja pozycjami zawodników, która zdecydowanie wpłynęła na wynik niektórych spotkań. Problemem na pewno były również brak zgrania (mało podań oraz taktycznych zagrań) oraz dominująca w wielu przypadkach indywidualna gra kończąca się strzałami w kosmos lub stratą piłki.

Spostrzeżenia
Miło było popatrzeć na zachowanie czeskich drużyn niespotykane w Polsce.
Drużyny miały swoje przyśpiewki, które chłopcy wspólnie w kółku wykonywali po zwycięskim pojedynku. Jeden intonował - reszta odpowiadała. Naprawdę super.
Zwróciliśmy również uwagę na zachowanie zawodników z drużyny Hradec Kralove, którzy parę minut przed swoim meczem rozgrzewali się wspólnie. Wyglądali jak szykujący się żołnierze do walki. Żadnego gadania czy biegania. Pełne skupienie. Ci sami zawodnicy po ostatnim meczu poszli się przebrać do szatni i wszyscy się wykąpali pod prysznicem! U nas nie zawsze są warunki do tego ale zachowanie i dyscyplina godne naśladowania.
Czeskie drużyny - taktycznie bardzo dobre. Zagrania dopracowane i widać że wielokrotnie ćwiczone. Każdy zawodnik zna swoje miejsce i zadanie. Nie było jednak jakiejś "przepaści". Wielokrotnie wcześniej pokazaliśmy grę, którą spokojnie byśmy te drużyny pokonali.
Czescy rodzice - w zasadzie prawie nie zauważalni. Zupełnie inaczej niż my Polacy. Krew nie woda :) Wielu Czechów oglądało mecz z piwkiem w ręku na balkonie. Tak na luzie. Spokojnie. Bez okrzyków i
jakiegoś entuzjastycznego dopingowania. Musieli się na nas dziwnie patrzeć ponieważ co mecz dopingowaliśmy różnym czeskim drużynom - oczywiście tylko tym, od których zwycięstwa lub remisu zależała nasza pozycja w grupie :)

Z Nachodu wyjechaliśmy około 15:30. Turniej pod wieloma względami należy uznać za udany. Na pewno dużo się chłopcy nauczyli. Bez względu na wynik nie możemy mieć kompleksów. Byliśmy drużyną równorzędną a już niedługo będziemy lepszą. Tak będzie.

Kadra

Strzelcy bramek
Pietrzyk x4, Hnat x2, Michalczyk, Bieńkowski, Chicote, Tokarski, Okulicz-Kozaryn

Asysty
Pietrzyk x2

WYNIKI TURNIEJU

PRZYGOTOWANIE:

Data:
29.11.2014 (sobota)
Powołania: Gołojuch, Tokarski, Gajewczyk, Michalczyk, Bieńkowski, Pietrzyk, Hnat, Chicote, Okulicz-Kozaryn
Pozostali zawodnicy wezmą udział w turnieju 07.12 w Oławie.

Koszty: 30 zł wpisowe od zawodnika (zbieramy w złotówkach) + koszty dojazdu
Stroje: czerwone meczowe + niebieska koszulka
Godzina rozpoczęcia: 8:30 - dojazd zajmie ok. dwóch i pół godziny więc trzeba o 6:00 wyjechać
Dojazd: własnymi samochodami
Auto nr 1 - Chicote
Auto nr 2 - Gołojuch
Auto nr 3 - Hnat
Auto nr 4 - Okulicz-Kozaryn, Pietrzyk
Auto nr 5 - Tokarski, Bieńkowski
Auto nr 6 - Gajewczyk, Michalczyk

Adres:
Prazska 696, Nachod - Hala sportowa SK Rubena
Widok Street View na halę

Uczestnicy:
MFK Nové Město n./Metuji (dwie drużyny)
FK Náchod (dwie drużyny)
FC Hradec Králové
TJ Dvůr Králové nad Labem
FC Wrocław Academy

Zasady i regulamin:
Bramki 2 x 5 m
Czas grania 1 x 15 minut
Boisko 35 x 17 m
Liczba graczy 1+4
Regulamin (w języku czeskim)

Harmonogram:
Pierwszy mecz gramy o 9:36 z FK Náchod B
Pierwotnie miały być dwie grupy. Jedna z drużyn RSCM Rozkoš wycofała się jednak z turnieju. W związku z tym zmieniono formułę turnieju i każdy zagra z każdym. O zwycięstwie zadecyduje liczba punktów, w drugiej kolejności bramki strzelone, potem stracone i ostatecznie bezpośredni wynik meczu.
Każda z drużyn zagra po 6 meczów. Ostanie spotkanie o 15:00 więc turniej skończy się około 15:45.

Link do harmonogramu