Turniej Mane 1x1 - niedziela 15.06˛.2014

W niedzielę odbył się największy z dotychczas zorganizowanych turniejów w formule 1x1. Do zawodów zgłosiło się 99 zawodników w trzech kategoriach wiekowych - rocznik 2005, 2006, 2007. Nas interesowały dwa najstarsze roczniki.
Mecze (2 x 1 minuta) rozgrywano systemem każdy z każdym na niewielkich boiskach z bramkami Kipsta, które znamy z treningów.

Turniej rocznika 2005
W sumie 43 chłopaków rywalizowało początkowo w 7 grupach 6-cio i 7-mio osobowych. Młodzi piłkarze, którzy najlepiej poradzili sobie z przeciwnikami oraz emocjami i zajęli dwa pierwsze miejsca w swoich grupach awansowali do półfinału. Pozostali rywalizowali o dalsze miejsca - powstały dodatkowe grupy złożone z zawodników, którzy zajęli trzecie miejsca, czwarte, piąte oraz szóste i siódme.
Z naszej drużyny do półfinału przeszli: Gajewczyk, Pietrzyk, Hnat, Łyszkiewicz, Michalczyk, Stefanowicz oraz Tokarski. Po kolejnych trudnych pojedynkach awans do finału wywalczyło 6-ciu zawodników w tym nasi: Jacob Stefanowicz oraz Piotrek Gajewczyk! Ostatecznie Kuba skończył turniej na 4-tym a Piotrek na 6-tym miejscu! Gratulacje!!!

Turniej rocznika 2006
Wybaczcie Rodzice ale znam mniej szczegółów turnieju rocznika 2006... Jak będzie okazja to uzupełnię jeżeli informacje są niewystarczające...
W turnieju wzięło udział około 20 chłopców, którzy podzieleni byli zdaje się na 4 grupy. Zasady bardzo podobne jak w przypadku starszych kolegów. Dwa pierwsze miejsca awansowały do fazy finałowej.
Turniej rocznika 2006 zdecydowanie zdominowali nasi reprezentanci! Pierwsze trzy miejsca przypadły zawodnikom FC Wrocław Academy! Na pierwszym miejscu Dawid Zender, na drugim Olaf Stasiak a na trzecim Patryk Lewandowski. Mega gratulacje!!!

Cechą charakterystyczną turnieju 1x1 są ogromne emocje, które towarzyszą wszystkim uczestnikom. Tutaj każdy jest pozostawiony sam sobie i jest zarówno bramkarzem, obrońcą, pomocnikiem, napastnikiem i trenerem. Sporo jak na takich młodych chłopaków. Do tego dochodzi zmęczenie, które narasta z każdym ciężkim spotkaniem. Wyrazy szacunku należą się wszystkim dzieciom, które dzisiaj stoczyły niesamowicie zacięte i trudne pojedynki. Ogromne gratulacje dla tych, którzy zajęli wysokie miejsca. Ci co przegrywali lub wygrywali mniej - głowy do góry i powodzenia następnym razem!